Pokki – lieliska Windows 8 aplikācija

Ir mega daudz Start Menu aplikāciju priekš Windows 8, katra ar kaut ko atšķiras, bet tomēr pilda vienu un to pašu funkciju – aizstāj neeksistējošo Start Menu, kurš visiem tā patika. Kapēc nolēmu uzrakstīt par šo aplikāciju?  Tapēc, ka šī ir pagaidām labākā Start Menu aplikāciju un tai vēl papildus ir veikals, kurā ir simtiem bezmaksas aplikāciju…..vienkārši skaties zemāk!

Kā redzam, tad aplikācija ir vienkārša izskata, ar apkopotām vietnēm, kuras visbiežām apmeklē.  Kā defaultā sākuma izvēlnē rādās instalētās aplikācijas. Apakšā rādās populārākās aplikācijas veikalā, kuras visas ir bezmaksas un var ieinstalēt ar vienu peles klikšķi. Es uzinstalēju tādas, kuras izmantoju ikdienā, nu izņemot Cyanide&Happiness un Little Alchemy, jo tās man vienkārši patīk pa laikam paskatīt. Man patīk arī pašas pogas izskats, neitrāla un patīkama izmēra un netraucē atvērt standarta Windows 8 Metro izvēlni. Aplikācijas var izdzēst ar labo peles klikšķi un Uninstall. Patīkami pārsteidza tas, ka aplikācijas uzinstalējās ļoti ātri un bez uzlecošiem logiem. Ikonas automātiski parādās  TaskBar.  Ir pieejami divi izskata veidi  – gaišs un tumšs. Man patīk melnas krāsas, tapēc uzliku tumšo. Naktī vismaz nekož acīs 🙂 P.s – visas bildes ir klikojamas.

1

Paņemot All Apps parādās saraksts ar visām aplikācijām, kas ir instalētas datorā. Uzpiežot uz zvaigznītes , aplikācijas ikona parādās sākuma logā. Meklēšana strādā salīdzinoši ātri.

13

Ieejot iestatījumos var nomainīt tēmas izskatu, kurā pusē rādīsies ikonas un pats Start Menu. Var nomainīt notifikāciju vietu, kur parādās jauni tvīti, facebook jaunumi, dziesmas nosaukumi un citas lietas.  Var nomainīt šo aplikāciju pret Metro UI, arī tā, ka atvetot Metro, atvērsies Pokki.

14

Veikals – veikals ir vienkārša paskata, ar popularitātes rādītajiem. Ir arī kategoriju sadaļa. Aplikācijas var uzinstalēt vienkārši uzliekot peles kursoru uz aplikācijas, tad parādīsies Install poga. Uzspiežot Install, aplikācija bez jebkādiem logiem uzinstalēsies un parādies TaskBar.

12

Šādi izskatās aplikācija, kad uz tās uzliek peles kursoru. (Pulse aplikācija)

8

Tagad mazliet par populārākajām aplikācijām. Twiter aplikācija izskatās tā, itkā būtu ieiets no pārlūkprogrammas, bet vienkāršotā izskatā. Es uzliku twitter notifikācijas, ka rādās augšējā labajā stūrī. Nākošajā bildē var redzēt kā tās izskatās.

2

Šādi izskatās notifikācijas:

_2013-04-06_17-19-20

Tātad tas par twitteri. Tagad par Facebook. Izskats ir tāds pats, kā Web versijai, jo faktiski tā arī tāda ir. Atveras tāpat, kā twitter.

3

Un arī Facebook ir notifikācijas, kas izskatās  tāpat, kā twitter. Ā, kā redzam, tad arī TaskBar ir notifikācijas, tie cipariņi, kas norāda, cik jaunumu ir. 🙂

Tālāk par GrooveShark. Izskatās un atveras tāpat kā citas aplikācijas, bet ļoti patīkami ir tas, ka nav jātur pārlūks atvērts. Notifikācijas izskatās šādi. Tās paziņo, kas par dziesmu skan un  kas to izpilda. Pie viena varam apskatīties un redzēt, ka pa šo laiku ir jauni 12 tvīti un 2 jaunumi facebook.

4

_2013-04-06_17-15-30

Šādi izskatās Gmail., kam arī ir notifikācijas. 

11

Youtube: Parasta Youtube, kas forši strādā fonā.

10

Tagad par mazajām aplikācijām – Google Search. Palaižot aplikāciju uzmetās šāds logs, kur kautko ierakstot atveras noklusētais pārlūks ar Googli un meklējamo tekstu.

9

Google Translate – standarta tulkotājs mazā un ērtā logā.

_2013-04-06_17-19-01

Notes – ērta aplikācija pierakstiem, kurus var sakārtot pa dienām!

_2013-04-06_17-19-10

Instalētās aplikācijas parādās arī Metro UI.

6

Kopsavilkumā:

Plusi:

Ērta
Ātra
Ir veikals ar visām bezmaksas aplikācijām
Patīkamas notifikācijas
Viegli pārskatāma 
Bezmaksas.

Mīnusi:

Aizņem diezgan daudz resursus – ~200MB
Ilgi palaižās pie datora ieslēgšanas

| Links uz aplikāciju |

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.