https://system32.lv/wp-content/uploads/2015/05/how-to-create-a-mail-merge-using-google-apps-script-google-forms-960x600_c.jpg

Noderīgi: Pasta sapludināšana iekš Gmail


Ievadam

Šoreiz es gribu pastāstīt par vienu noderīgu un foršu iespēju, kuru pats bieži izmantoju – pasta sapludināšana (mail merge) izmantojot Gmail.

No sākuma pateikšu pāris vārdos, kas ir pasta sapludināšana – tā ir iespēja sūtīt vienu epastu daudziem, jo daudziem cilvēkiem uzreiz, bet ar izmainīties dažādiem laukiem. Piemēram: Gribi sūtīt dzimšanas dienas ielūgumus 40 cilvēkiem, bet negribi sākt ar “Sveiki visiem”, bet gan ar Sveiks, Aivar utt. Pasta sapludināšana dod šādu iespēju un tev nav jāpārraksta katrs epasts atsevišķi.

Tātad, lai veiksmīgi veiktu pasta sapludināšanu, būs vajadzīgi sekojoši servisi:

1.) Gmail konts

2.) Googe Drive konts

3.) Yet Another Mail Merge spraudnis

Pirmās divas lietas jau Tev ir, ja tev ir Gmail epasts. Ja nav, tad droši steidz izveidot.

Pamācība

1.) Dodamies uz https://drive.google.com

2.) Spiežam –  New > Google Sheets

sheets1

3.) Aizpildām vajadzīgo informāciju. Laukus var veidot pēc savas vajadzības un veido tādus laukus, kurus gribi iekļaut epastā. Piemēram vārds, uzvārds, datums, laiks u.c.

2015-05-21 13_23_43-Start

4.) Pēc tam, kad esat aizpildījuši dokumentu, never ciet, bet dodies uz Gmail un izveido jaunu epastu šādā izskatā. Katru lauku, kuru gribi pievienot ir jāievieto << >>. Starp <<>> liec vārdu, kuru esi ielicis 1. ailē.

2015-05-21 13_28_53-

5.) Kad esi uzrakstījis, never ciet, bet ej atpakaļ uz Google Drive un uzspied Add- ons > Get add-ons un sameklē Yet Another Mail Merge.

2015-05-21 13_32_59-Untitled spreadsheet - Google Sheets - Opera

 

6.) Kad esi pievienojis,  dodies uz Add-ons > Yet Another Mail Merge > Start Mail Merge
Sheet4

7.)  Kad parādīsies šāds  logs, tajā būs iespēja izvēlēties tevis izveidoto e-pastu un sūtītāja vārdu. Aizpildām informāciju un spiežam Send Emails

2015-05-21 13_36_50-Untitled spreadsheet - Google Sheets - Opera

 

8.) Tas arī viss. Ar ***@gmail.com kontu var sūtīt 1500 epastus, bet tā kā man ir nohostēts bez maksas @system32.lv epasts iekš Gmail. man ir iespēja sūtīt tikai 100 epastus dienā.

9.) Ja ir kādi jautājumi, droši raksti, atbildēšu 🙂

Elvis Meisters

Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Citi raksti no