Microsoft putra – kam būs Windows 10 par brīvu?

Gandrīz visi lietotāji, kuri lieto Windows 7, 8, 8.1 ir redzējuši savā datorā mazu lodziņu, kas piedāvā pieteikties bezmaksas Windows 10 versijai. Bet kas tad īsti zem tā visa slēpjas un kuram beigu beigās būs iespēja lietot Windows 10 bez maksas? Centīšos paskaidrot kuram būs iespēja sākot no 29. jūlija lietot Windows 10 legāli un bez maksas.

Pašā sākumā lietotājiem tika teikts, ka bez maksas Windows 10 dabūs tie, kam ir derīga Windows 7,8 vai 8.1 licence. Papildus šim, pāris dienas atpakaļ Microsoft paziņoja, ka visi, kas lieto Windows Insider ražojumu dabūs gala versiju par brīvu, bez jebkādām licencēm. Lieliski jaunumi, vaine?

Windows-10_Product-Family

Bet tad Microsoft laikam saprata, ka ir iebraucis auzās un paziņoja, ka tomēr būs vajadzīga licence. Bet tad atkal Windows Insider šefs Gabriels Auls paziņoja tviterī, ka tomēr būs Insider lietotājiem par brīvu bez licensēm. Pamatīga maisīšanās sajaukusi lielu daļu lietotāju prātu. Tad būs par brīvu, tad pēkšņi nē, tad atkal būs, bet ar derīgu licensi, bet tad atkal nē.

Šoreiz Microsoft nāca klajā ar ziņu, kas visu it kā noliks plauktiņos. It kā. Ar it kā es domāju ziņu, ko paziņoja Windows boss Terijs Maiersons. Viņš paziņoja, ka Windows 10 būs par brīvu tiem, kam ir Windows 7 un Windows 8 lietotājiem. Pirmo gadu. Kas tad īsti notiks pēc tam? Daudzi prātoja, ka būs kā Office 365, ar abonēšanas iespējām.

Blogā Maiersons norādīja, ka šis būs vairāk kā viens atjauninājums. Tiklīdz Windows ierīce būs atjaunota uz Windows 10, tā tiks uzturēta līdz mūža galam, bez jebkādas papildu maksas. Bet arī šis bloga ieraksts nedeva nekādas ziņas par to, kāda tad cena būs pēc pirmā gada un kāda vispār būs cena. Microsoft neizlēmība cik tad īsti prasīt par Windows 10 visu padara trakāku un nesaprotamāku.

Tāpat arī nav skaidrība par to, ka Windows 10 tiks uzturēts līdz ierīces beigām. Bet ja es instalēšu Windows 10 uz sevis veidota datora, tad cik ilgi būs tās “ierīces beigas”?

Get-Windows-10-Icon

Ja godīgi, ļoti slikti no Microsoft puses, ka nespēj paziņot skaidri un gaiši savus plānus lietotājiem, bet paņem un sajauc tiem prātu.

Būtu vien atgriezušies pie parastās pārdošanas. Tad nebūtu jāuztraucas vai man ir licence vai nav. Kā arī vai man dators ir pirkts ar Windows iekšā vai arī nav.

Un pielikumā pāris jautājumi uz kuriem Microsoft ir atbildējis godīgi un bez aplinkiem.

1. Vai pēc atjaunināšanās uz Windows 10 Office 2010 būs pieejams tāpat kā agrāk un nebūs problēmas ar licensi un kā ar citām aplikācijām?

Pārsvarā Windows 10 tiks instalēts kā atjauninājums caur Windows Update, tāpat kā visi citi atjauninājumi.  Visas aplikācijas kas ir tev uzinstalētas paliks turpat un varbūt pat strādājošas. Protams ar pāris izņēmumiem:

Windows 10 izdzēsīs Windows Media Center, Windows 7 rīkus uz ekrāna (pulksteni, kalendāru utt. ), Windows 7 spēles kā arī OneDrive aplikāciju.

2. Vai uz Windows 10 strādās Windows XP aplikācijas?

Jā, strādās. Windows 10 ir uzlabota saderība ar vecākām aplikācijām, tā kā tur varētu strādāt arī aplikācijas, kas nestrādāja uz Windows 7 vai 8.

3. Ko darīt, ka gribu pārinstalēt Windows 10 pēc detaļu nomaiņas?

Dari to tāpat kā līdz šim. Pēc instalācijas piesakies ar savu Microsoft identitātes kontu un tavs Windows tiks aktivizēts.

4. Man nav interneta, kā es varēšu dabūt savu Windows 10 versiju?

Microsoft ir paziņojis, ka apdomā variantus kā piegādāt lietotājiem Windows 10. Tiem lietotājiem kuriem internets ir limitēts vai vispār nav pieejams. Pagaidām gan sīkāku detaļu nav.

 

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

  1. Ja vien šīm MS godīgām atbildēm būtu kāda nozīme! Paies 1 gads un visi “paziņotāji” par tām būs aizmirsuši – tā pat kā ar vieglu roku likvidēja veco MS Office lejuplādes linkus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.