LG Electronics: vairākums latviešu pie televizora ekrāna ēd, uzkopj māju un sērfo internetā

Smart-TV

Latvija, 2013. gada 29.novembrī — LG Electronics ir veicis pētījumu[1] par televīzijas lietošanas paradumiem Baltijas valstīs, lai noskaidrotu vispopulārākās nodarbes, kam cilvēki mēdz nodoties televizora ekrāna priekšā. Top 3 Latvijā ir ēšana (48%), sērfošana internetā viedtālrunī, planšetdatorā vai klēpjdatorā (27%) un mājokļa uzkopšana (23%). Arī kaimiņvalstīs tika novērotas līdzīgas tendences, tomēr Igaunijā ēdiena gatavošana (33%) ir populārāka par mājokļa uzkopšanu (28%). Vismazāk populārā nodarbe, ko apvienot ar televīzijas skatīšanos, latviešiem un lietuviešiem ir strādāšana vai mācīšanās, attiecīgi 9% un 13%, kamēr igauņiem tā ir mīlēšanās (8%).

Kā liecina pētījuma rezultāti, dažādām vecuma grupām šie paradumi atšķiras. Piemēram, gludināšana televizora ekrāna priekšā ir iecienītāka no 50 līdz 59 gadiem veciem cilvēkiem, kamēr jaunāki respondenti (15-29 gadus veci) pie saviem televizoriem vairāk sērfo internetā (36%) un guļ (28%). Interesanti, ka mājokļa tīrīšanas apvienošana ar televizora skatīšanos ir gandrīz vienlīdz raksturīga visām vecuma grupām.

Ja salīdzina pētijuma rezultātus starp dzimumiem, latviešu vidū lielas atšķirības nav vērojamas. Kamēr sievietes, skatoties televizoru, tradicionāli vairāk nodarbojas ar mājokļa uzkopšanu (28%) un ēdiena gatavošanu (25%), vīrieši vairāk sērfo internetā (30%), ka arī mēdz neapvienot televīzijas skatīšanos ar citam aktivitātēm (31%). Izteiktākas atšķirības dzimumu starpā ir novērojamas igauņu respondentu vidū, jo igauņu sievietes ar televizora skatīšanos divreiz biežāk apvieno ēdiena gatavošanu (42%) un mājokļa uzkopšanu (38%) nekā vīrieši, attiecīgi 23% un 16%.

Pētījums arī atklājis, ka Baltijas valstu iedzīvotāji savu televizoru priekšā itin bieži arī miīlējas, turklāt lietuvieši to dara biežāk (17%) nekā latvieši (10%) un igauņi (8%). Patiesībā lietuviešu respondenti atzina, ka dara to televizora ekrāna priekšā gandrīz tikpat bieži kā lako nagus (18%) un guļ (19%), turklāt daudz biežāk nekā mācās vai strādā (13%).


[1] Pētījums tika veikts 2013. gada jūlijā sadarbībā ar uzņēmumu Mindshare, un tajā piedalījās respondenti vecumā no 15 gadiem.  Kopējais respondentu skaits: 1564.

Diži nekas nav mainījies, vaine? 🙂

overweight-child_2523895b

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.