iPhone 5 ir klāt!

Un šis ilgi gaidītais notikums ir pienācis. Pēc vairāku mēnešu ilgām baumām un spekulācijām, Fils Šillers šodien tam visam pielika punktu. iPhone 5 ir prezentēts, un nu tik jāgaida, kad to varēsim redzēt veikalu plauktos. Lai arī pēdējo mēnešu laikā šis modelis bija viens no populārākajiem baumu un informācijas noplūdes ziņā (kuras arī apstiprinājās), tomēr Apple izdevās radīt pārsteigumu ar ko negaidītu un pa visam jaunu.

iPhone 5 prezentēts kā pasaulē plānākais viedtālrunis, tā biezums ir tikai 7,6mn (par 18% plānāks nekā iPhone 4S). Loģiski, ka arī svars vairs tikai ir 112 grami (salīdzinot ar iPhone 4S, par 20 % vieglāks). Modelis ražots no stikla un alumīnija.

Viens no lielākajiem jaunumiem, kas no modeļa tika gaidīts un ir sagaidīts ir displejs. Šoreiz kompānija nolēmusi lauzt iedibinātās tradīcijas un atteikties no 3.5 colu displeja un nomainīt to pret 4 colu, 1,136 x 640! Visticamāk, šāds solis tika sperts, lai neatpaliktu no Samsung un pārējo konkurentu ”milžiem”, bet arī nepārspīlēt, lai displeja izmērs neradītu neērtības. iPhone 5 izstrādātāji arī piedomājuši, kā šo veikumu padarīt lietderīgāku. Jaunajā modelī mēs redzēsim 5as, nevis 4as aplikāciju ikonu rindas un + tam, redzēsim daudz vairāk, kas notiek pašās aplikācijās – vairāk epastu, dienu kalendārā, arī dziesmas un fotogrāfijas. Kā interesantu fīču vēlētos piezīmēt ideju par aplikāciju atjauninājumiem, proti, aplikācijas, kuras nebūs atjauninātas (vecās versijas), tām ikonas būs ar melnām apmalēm, tomēr uz 16:9 displeja ar to nevajadzētu būt nekādām neērtībām, jo atjauninājumi notikšot zibenīgi – cik nu Apple var apsolīt.

Jaunajā iPhone modelī gaidāms arī jaunas “iekšas”, proti jaunais – Apple A6 procesors. Jaunais “A6” sitīs nost veco – “Apple A5” ar to, ka tas nodrošinās divreiz spēcīgāku CPU un arī GPU veiktspēju. Tas nozīmē, ka šīs jauninājums neietekmēsies tikai uz spēlēm, bet, pa lielam – jaunajā modelī visam jānotiek 2x ātrāk!

Jaunā iSight kamera arī tikusi pie visai pamatīga uzlabojuma. Tā ir par 25% mazāka, bet par 40% ātrāk uzņem bildes. Tā ir 8 megapikseļu, 3264 x 2448 izšķirtspēja, aizmugurē izgaismota ar hibrīda IR filtru, piecas elementu lēcas ar f/2.4 diafragmu un panorāmas režīms spēj uztvert 28 attēlus. Tā var arī uzņemt 1080p video, ir sejas atpazīšanas funkcija, labāka video stabilizācija, un uzņem attēlus video ieraksta laikā, kā arī var pievienot dinamisko Low Light režīmu, objektīva precizitātes pielīdzināšanu, un safīra kristālu. Tiešām iespaidīgi sīkumi.

Laikam lietotājiem, kuri lieto iPhone jau gadiem, šis jaunums būs viens no svarīgākajiem. Atvadieties no vecajiem 30-pin portiem un vadiem. Tas laiks ir pagājis, un nu, Apple nolēmis aizvietot tos ar jaunajiem – Lightning portiem. Sagaidīsim arī adapterīšus, kuri domāti būs priekš 30pin portiem.

Arī komunikācija palikusi daudz ātrāka. Uz vienas mikroshēmas atbalstīti HSPA +, DC-HSDPA, un LTE, kā arī viens radio un dinamiskā antene. Apple arī izdevās izspiest 2.4GHz un 5GHz joslās ar 802.11n savienojamību. Skatoties uz šiem parametriem var saprast – ja vēlēsies kaut ko lejupielādēt iekš iPhone 5, tad laika ziņā tas neērtības nesagādās.

Tātad, ja ir lielāks displejs, labāks bezvadu internets un arī kvalitatīvāka skaņa, tas nozīmē, ka vajadzēs nēsāt līdzi ģeneratoru, lai tik spētu lādēt? Nekā nebija. Pēc Apple sacītā, iPhone 5 baterija būs labāka, nekā iepriekšējiem modeļiem. Tā spēs izturēt 8 stundu sarunas, sērforšanas un LTE sērčošanas 3G tīklā, 10 stundas sēžot bezvadu internetā veicot video zvanu, vai arī čekojot jaunumus internetā, vai arī 40 stundas klausoties mūzikas. Ja nedarīsi neko, tad tas nokalpos tev 225 stundas. Noder atcerēties tikai to, ka šie skaitļi ir tiešām tikai skaitļi, un īstajā dzīvē reti vien realizējās.

Pie, manuprāt, visnotaļ iespaidīgajiem uzlabojumiem, uz iPhone 5 tiks darbināta jaunāka iOS versija – iOS 6. Kā atjauninājumu pārējām Apple ierīcēm, sagaidīsim 19. septembrī.

Ja Tev ir iepaticies jaunākais iPhone modelis, un tu vēlies to iegādāties, tad zini, ka cenu politiku Apple atstās ierasto, un tev nāksies atteikties no diezgan paprāvas summas, lai tiktu pie šī brīnuma.

[print_gllr id=1573]

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.