Intel gatavojas jaunai paaudzei!

Intel Developer Forumā, kurÅ” norisinās saulainajāĀ San francisco pilsētā, kompānija nākusi klajā ar visai negaidÄ«tiem jaunumiem. Å Ä« ziņa iepriecinās ‘UltraBook’ tipa datora lietotājus, kuriem procesora veiktspēja un baterijas ‘dzÄ«vÄ«bas’ ilgums ir svarÄ«gs kritērijs datora izvēlei.

Dēļ tā, ka Ŕāda veida datori kļūst par aizvien populārāku pircēju izvēli, ir sākta diskusija parĀ Intel nākamās mikroarhitektÅ«ras ‘Core’ procesoru klāstu. Jau 2013. gadā mēs varam cerēt ieraudzÄ«t procesorus arĀ Ā 22nm tehnoloÄ£iju, izmantojot ‘Haswell’ mikroarhitektÅ«ru.

Å Ä«s, 4tās paaudzes Intel Core procesoru mikroshēmas ir veidotas ar uzsvaru uz grieÅ”anas jaudu, vienlaikus palielinot veiktspēju, un tas Ä«paÅ”i attiecas uz mobilo mikroshēmām. Ja Å”obrÄ«d, pērkot UltraBook jÅ«s izvēlaties Sandy Bridge vai Ivy Bridge, tad jÅ«su TDP svārstās starp 17 un 35 vatiem, kas ietekmē procesora veiktspēju un arÄ« sakarÅ”anu (kas parastam lietotājam problēmas nerada).Ā Izskatās, ka ‘Intel’ netaisās apstāties un sola mums, ka jaunajā procesoru paaudzē Å”ie vati tiks samazināti lÄ«dz pat 10. Tas tikÅ”ot panākts ar “Haswell Ultrabook” Ā risinājumu, kurÅ” savienos kopā CPU ar PCH (platformas kontroliera mezgls).

Šāds, milzÄ«gs kritums jaudas prasÄ«bām ļaus akumulatoriem uzturēt datoru daudz, daudz ilgāk pie dzÄ«vÄ«bas, kā arÄ« ne tikai UltraBook, bet arÄ« daudz plānākas ierÄ«ces, bet “Haswell” tehnoloÄ£ija piedāvā arÄ« citas bÅ«tiskas funkcijas. Intel uzsvēra faktu, ka jaunā procesora paaudze ietvers jaunas instrukcijas, kuras ļaus ātrāku datu Å”ifrÄ“Å”anu, jaunas droŔības funkcijas ar aparatÅ«ru, un tajā paŔā laikā piedāvājot labāku vispārējo sniegumu, nekā paÅ”reizējie paaudzes procesori.

LÄ«dzās ‘Haswell’ mēs varam arÄ« sagaidÄ«t ‘Intel Clover Trail Atom’. Å ie, 32nm mikroshēmas procesori nebÅ«s domāti tikai priekÅ” tā, lai padarÄ«tu vēl vieglākas un “tievākas” planÅ”etes, bet arÄ« uzlabotu darbu ar “Windows 8”.

PersonÄ«gi zinot, ka UltraBook’i Latvijā nav visai populāra izvēle starp pircējiem, varbÅ«t jaunā Intel Core procesoru sērija nesÄ«s mÅ«sos mazu vilÅ”anos, tomēr zinot, ka pasaulē UltraBook pārdoÅ”anas apjomi ar katru mēnesi palielinās, Ŕāda veida solis varētu bÅ«t ļoti populārs (neaizmirsÄ«sim, ka Apple Mac Book Air bÅ«s pirmais, kurÅ” izjutÄ«s jaunos procesorus, un Apple faniem tas bÅ«tu ļoti patÄ«kami)

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trÄ«s mēneÅ”iem nekādÄ«gi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadÄ«Å”u automaŔīnā, braucot pa...

Pārejam uz latvieŔu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Our first video with our traveling highlights.

In the beginning, we were 4 travelers, but after various events, two our friends...

Girl with a chicken on her shoulder

Let's play that famous game called "Never have I ever." Alright, I'll start. Never...

Pastries for hungry travelers

It's funny how our friends from Latvia just keeps asking questions like - "Isn't...

Climb Forest, Climb

You can hear somewhere near the sound of water reflecting the surface of the...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.