Intel gatavojas jaunai paaudzei!


Intel Developer Forumā, kurš norisinās saulainajā San francisco pilsētā, kompānija nākusi klajā ar visai negaidītiem jaunumiem. Šī ziņa iepriecinās ‘UltraBook’ tipa datora lietotājus, kuriem procesora veiktspēja un baterijas ‘dzīvības’ ilgums ir svarīgs kritērijs datora izvēlei.

Dēļ tā, ka šāda veida datori kļūst par aizvien populārāku pircēju izvēli, ir sākta diskusija par Intel nākamās mikroarhitektūras ‘Core’ procesoru klāstu. Jau 2013. gadā mēs varam cerēt ieraudzīt procesorus ar  22nm tehnoloģiju, izmantojot ‘Haswell’ mikroarhitektūru.

Šīs, 4tās paaudzes Intel Core procesoru mikroshēmas ir veidotas ar uzsvaru uz griešanas jaudu, vienlaikus palielinot veiktspēju, un tas īpaši attiecas uz mobilo mikroshēmām. Ja šobrīd, pērkot UltraBook jūs izvēlaties Sandy Bridge vai Ivy Bridge, tad jūsu TDP svārstās starp 17 un 35 vatiem, kas ietekmē procesora veiktspēju un arī sakaršanu (kas parastam lietotājam problēmas nerada). Izskatās, ka ‘Intel’ netaisās apstāties un sola mums, ka jaunajā procesoru paaudzē šie vati tiks samazināti līdz pat 10. Tas tikšot panākts ar “Haswell Ultrabook”  risinājumu, kurš savienos kopā CPU ar PCH (platformas kontroliera mezgls).

Šāds, milzīgs kritums jaudas prasībām ļaus akumulatoriem uzturēt datoru daudz, daudz ilgāk pie dzīvības, kā arī ne tikai UltraBook, bet arī daudz plānākas ierīces, bet “Haswell” tehnoloģija piedāvā arī citas būtiskas funkcijas. Intel uzsvēra faktu, ka jaunā procesora paaudze ietvers jaunas instrukcijas, kuras ļaus ātrāku datu šifrēšanu, jaunas drošības funkcijas ar aparatūru, un tajā pašā laikā piedāvājot labāku vispārējo sniegumu, nekā pašreizējie paaudzes procesori.

Līdzās ‘Haswell’ mēs varam arī sagaidīt ‘Intel Clover Trail Atom’. Šie, 32nm mikroshēmas procesori nebūs domāti tikai priekš tā, lai padarītu vēl vieglākas un “tievākas” planšetes, bet arī uzlabotu darbu ar “Windows 8”.

Personīgi zinot, ka UltraBook’i Latvijā nav visai populāra izvēle starp pircējiem, varbūt jaunā Intel Core procesoru sērija nesīs mūsos mazu vilšanos, tomēr zinot, ka pasaulē UltraBook pārdošanas apjomi ar katru mēnesi palielinās, šāda veida solis varētu būt ļoti populārs (neaizmirsīsim, ka Apple Mac Book Air būs pirmais, kurš izjutīs jaunos procesorus, un Apple faniem tas būtu ļoti patīkami)

Elvis Meisters

Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Citi raksti no

Izvēlne