Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt – ieslēgt lampiņu ar balsi, kustību vai pulti. Laiki iet uz priekšu, sistēmas mainās, attīstās un mācās no savām kļūdām un protams, vienmēr ir arī kāds līderis, kas ar kādu no lietām ir labāks par pārējiem. Šoreiz tas ir Fibaro (mans neatkarīgais viedoklis, nav uzpirkts, pārpirkts un nekādi ietekmēts). Bet pirms ķeros pie Fibaro iespēju apstāstīšanu, pateikšu Tev, ko īsti sevī ietver gudrās mājas un kā tas var tev palīdzēt.

smart-homes-by-kingdom-property

Sākšu ar vienu teikumu – Visu, kas ražo un patērē strāvu var vadīt un regulēt.

Gudrā māja ir tāda māja, kurā ir viens vai vairāki patērētāji saslēgti, noregulēti tā, ka tie dara savu darbu patstāvīgi, bet cilvēka iejaukšanās (apkures katls pats regulē temperatūru, gaisma ieslēdzas, kad ieej konkrētā telpā). Plus ir tā, ka par gudro māju tā kļūst tad, kad cilvēks tai var norādīt ko vēlas sasniegt un tā to izpilda. Kamēr šis nosacījums nav spēkā, to īsti par gudro māju nenosauksi. Kustību sensori, kas ieslēdz gaismu ir jau sen, un tas, ka tāds ir uzstādīts, nenozīmē, ka tā uzreiz ir gudrā māja. Par gudro māju tā kļūst tad, kad tu caur telefonu vai citu ierīci uzliec, ka nevēlies lai pirmdien gaisma ieslēdzas no 6-17:00, bet otrdien no 17:00-20:00 un tā tevi klausa.

Kā es saku – gudrās mājas vairs nav tikai plika lampiņu slēgāšana, tā jau ir liela un sarežģīta sistēma, lai panāktu maksimālu ekonomiju un komfortu jebkāda tipa telpās. Vienalga vai tas ir birojs (vēl jo vairāk šī sistēma darbojas birojos), vai tā ir māja, vai kaut šķūnis.

Plusi:

1.) KOMFORTS – pati galvenā iespēja gudrajām mājām – iegūt maksimālu temperatūras un mitruma komfortu, nepakustinot ne pirksta!

2.) Ietaupījums – pēc siltumtehniķu teiktā, katrs grāda samazinājums ir 5% no ietaupītās siltumenerģijas. Tas nozīmē, ja naktī samazināsi virtuvē temperatūru par 4 grādiem, tu ietaupīsi 20% no patērētās siltumenerģijas kas tiek patērēta lai sildītu virtuvi. Vairāk par 4 grādiem samazināt nav ieteicams, jo tad tiks patērēta vēl vairāk enerģija lai uzsildītu atpakaļ nekā tika ietaupīts.

3.) Jautrība – jo šeit vienīgais šķērslis ir iztēles trūkums! Kā jau teicu – visu var automatizēt un vadīt.

4.) Nebeidzamas automatizācijas iespējas, vari automatizēt pat pastkastīti, ka tā atsūta sms, kad pastnieks iemet vēstules.

5.) Paceļ īpašuma vērtību. Protams tu vari ņemt visas ierīces līdzi kad dodies prom uz citu mājokli, bet atstājot, gudrās mājas iespējas īpašumam, tam tiek pacelta vērtība (pagaidām pat ļoti)

6.) Evolūcija. Esi viens no tās.

Mīnusi:

1.) Dažiem liksies dārgi (relatīva lieta)

2.) Pagaidām paplāns tirgus

3.) Latvijā nav firmu kas tās uzstāda (ir, bet Rīgas rajonā)

4.) Cilvēkiem vēl nav informācijas par to, ko gudrā māja spēj sniegt, tiem liekas, ka tikai var ieslēgt lampiņas.

5.) Lielākais mīnuss gudrajām mājām ir tāds, ka tā vēl nav tev.

 

Ir kādi jautājumi vai neskaidrības? Jautā, jo otrajā daļā jau stāstīšu par gudro māju ierīcēm.

 

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

 1. Viegli uzlaužama, pilnīgi nekas netiek domāts par drošību. kaut kā tā. pilns internets ar to, kā nonest kaimiņam gudro māju…. tro lo lo

  • Kā tu uzlauzīsi 128bit AES kriptēšanu? Plus zwave ir tāda fīča kā key management. Kā jūt, ka tiek sniffota atslēga, viņš to nomaina uz jaunu. 🙂 uzlauzt var visu un jebko, tikai jautājums cik tas ir rentabli.

  • Kā jau biedrs as reiz teica – tro lo lo
   Šoreiz gan ir divejāda situācija. Pati māja ta būs droša, bet cik ir drošas ierīces caur ko šo māju kontrolē…
   Gan Android, gan iOs, gan MS Phone ir nežēlīgi daudz robi, pār kuriem pārņemt visu telefona darbību… Lūk, tur vairs nebūs vajadzīgas nekādas mājas atslēgas, pietiks tikai ar ierīcēm, kuras pārņemt savā kontrolē, un kontrolēt šo gudro māju…

   • Es atvainojos, bet ja sistēma darbojas z-wave, nevis wifi tīklā un aplikācijas ir aizsargātas ar PIN un citiem aizsardzības rīkiem, tad iedomājies cik stulbam ir jābūt cilvēkam, kas gribētu uzlauzt telefonu, tad caur telefonu uzlauzt PIn un tad paslēgt tev apkuri vai ventilāciju. Wow 🙂

    • Es ne par ko nebrīnos, pat Skype uz Android un iOS ilgu laiku paroles glabāja atmiņā kā plaint text. Saliks pin-us, saliks vēl sazin ko, bet viena neliela nenosargāta kļūda un visas aizsardzības ir priekš kaķiem.

     Protams, šis iespējams no visām gudrajām mājām ir stabilākais un labākais variants. 🙂 Bet kā es saku, visādi var gadīties.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.