https://system32.lv/wp-content/uploads/2015/10/smart-homes-by-kingdom-property-960x600_c.jpg

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)


Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt – ieslēgt lampiņu ar balsi, kustību vai pulti. Laiki iet uz priekšu, sistēmas mainās, attīstās un mācās no savām kļūdām un protams, vienmēr ir arī kāds līderis, kas ar kādu no lietām ir labāks par pārējiem. Šoreiz tas ir Fibaro (mans neatkarīgais viedoklis, nav uzpirkts, pārpirkts un nekādi ietekmēts). Bet pirms ķeros pie Fibaro iespēju apstāstīšanu, pateikšu Tev, ko īsti sevī ietver gudrās mājas un kā tas var tev palīdzēt.

smart-homes-by-kingdom-property

Sākšu ar vienu teikumu – Visu, kas ražo un patērē strāvu var vadīt un regulēt.

Gudrā māja ir tāda māja, kurā ir viens vai vairāki patērētāji saslēgti, noregulēti tā, ka tie dara savu darbu patstāvīgi, bet cilvēka iejaukšanās (apkures katls pats regulē temperatūru, gaisma ieslēdzas, kad ieej konkrētā telpā). Plus ir tā, ka par gudro māju tā kļūst tad, kad cilvēks tai var norādīt ko vēlas sasniegt un tā to izpilda. Kamēr šis nosacījums nav spēkā, to īsti par gudro māju nenosauksi. Kustību sensori, kas ieslēdz gaismu ir jau sen, un tas, ka tāds ir uzstādīts, nenozīmē, ka tā uzreiz ir gudrā māja. Par gudro māju tā kļūst tad, kad tu caur telefonu vai citu ierīci uzliec, ka nevēlies lai pirmdien gaisma ieslēdzas no 6-17:00, bet otrdien no 17:00-20:00 un tā tevi klausa.

Kā es saku – gudrās mājas vairs nav tikai plika lampiņu slēgāšana, tā jau ir liela un sarežģīta sistēma, lai panāktu maksimālu ekonomiju un komfortu jebkāda tipa telpās. Vienalga vai tas ir birojs (vēl jo vairāk šī sistēma darbojas birojos), vai tā ir māja, vai kaut šķūnis.

Plusi:

1.) KOMFORTS – pati galvenā iespēja gudrajām mājām – iegūt maksimālu temperatūras un mitruma komfortu, nepakustinot ne pirksta!

2.) Ietaupījums – pēc siltumtehniķu teiktā, katrs grāda samazinājums ir 5% no ietaupītās siltumenerģijas. Tas nozīmē, ja naktī samazināsi virtuvē temperatūru par 4 grādiem, tu ietaupīsi 20% no patērētās siltumenerģijas kas tiek patērēta lai sildītu virtuvi. Vairāk par 4 grādiem samazināt nav ieteicams, jo tad tiks patērēta vēl vairāk enerģija lai uzsildītu atpakaļ nekā tika ietaupīts.

3.) Jautrība – jo šeit vienīgais šķērslis ir iztēles trūkums! Kā jau teicu – visu var automatizēt un vadīt.

4.) Nebeidzamas automatizācijas iespējas, vari automatizēt pat pastkastīti, ka tā atsūta sms, kad pastnieks iemet vēstules.

5.) Paceļ īpašuma vērtību. Protams tu vari ņemt visas ierīces līdzi kad dodies prom uz citu mājokli, bet atstājot, gudrās mājas iespējas īpašumam, tam tiek pacelta vērtība (pagaidām pat ļoti)

6.) Evolūcija. Esi viens no tās.

Mīnusi:

1.) Dažiem liksies dārgi (relatīva lieta)

2.) Pagaidām paplāns tirgus

3.) Latvijā nav firmu kas tās uzstāda (ir, bet Rīgas rajonā)

4.) Cilvēkiem vēl nav informācijas par to, ko gudrā māja spēj sniegt, tiem liekas, ka tikai var ieslēgt lampiņas.

5.) Lielākais mīnuss gudrajām mājām ir tāds, ka tā vēl nav tev.

 

Ir kādi jautājumi vai neskaidrības? Jautā, jo otrajā daļā jau stāstīšu par gudro māju ierīcēm.

 

Elvis Meisters

Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Citi raksti no