Blogā: Padomi Instagram lietotājiem

Anotācija:

Mūsdienās, kad mobīlie telefoni ir aprīkoti ar visai kvalitatīviem sensoriem un optiku, pastāv milzīgs kārdinājums uzņemt bildes un momentāli dalīties ar tām caur soc. tīkliem, pārsūtīt draugiem. Diemžēl, pieaugot bilžu daudzumam plašā interneta vidē, kvalitātes līmenis neaug, bet taisni relatīvi pazeminās. Šajā rakstā tiks izskatīti vairāki padomi, kā padarī savu knipsēšanu nedaudz skatamāku.

Lekcija:

Viena no populārākām mobīlās fotogrāfijas programmām, pašlaik, ir “Instagram”. Šis serviss sastāv no 2 daļām, no kurām ir pati programma, kurā ir iespēja uzņemt bildi 600px uz 600px formātā (vai izvēlēties no galerijas un apgriezt ar 1:1 attiecību), pārveidot to, uzliekot kādu no stilizētiem krāsu filtriem. Otra “Instagram” daļa ir sociāls tīkls, balstīts uz tādu bilžu apmaiņu, izmantojot grupas, heštegus (vieglākai popularizēšanai), draugus un integrāciju citos soc. tīklos – Facebook, Twitter, Tumblr.

Labi, premise it kā skaidra – uzņem dajebko, piliec filtru, dabūn šedevru, draugi sajūsmā, esi fotogrāfs. Diemžēl, apskatot galerijas pat no profiņiem, vai tiešām labiem amatieriem, kas perfekti pārzin savus fotoaparātus un uzņem patiešām LABAS fotogrāfijas, “Instagram” bildes ir nu galīgi nekādas. Jā, varētu būt, ka tas viss ir joka pēc, bet arī ar mobīlo var uzņemt patiešām interesantus kadrus.

Ko varam darīt lietas labā?

1. Kompozīcija.

Takš pāris filtri vēl nenozīmē, ka bilde ir skatāma. Ja izejmateriālā kompozīcija ir galīgi garām, nekādi filtri nepalīdzēt padarīt attēlu interesantu, uzmanību piesaistošu.

“Instagram” izmanto 6×6 malu attiecību, un to jātur prātā pirms redzi to, ko vēlies iemūžināt. SKATIES UZ PASAULI KVADRĀTOS. Nekas nav vieglāks par “rule of thirds” principu kvadrāta bildei – prātā sadali to uz deviņiem maziem kvadrātiņiem, skaties, kur 4 kvadrātu malas veido krustu, ievieto objektu tuvāk tiem punktiem!
Paturi prātā arī to, ka, skatoties uz bildi, mēs ar acīm “skenējam” to no kreisās uz labo pusi. Tātad, lielāku iespaidu atstās objekts vairāk labajā kadra pusē.

2. Asuma dziļums.

Diemžēl, bet pilnīgi saprotami, sensora izmēru dēļ asuma dziļums mobilogrāfijas gadījumos ir ĻOTI LIELS. Ir fantastiski grūti dabūt izplūdušo fonu, neskatoties uz to, ka diafragma parasti ir f/2.8. Te jau nežēlīgā fizika strādā.

“Instagram” piedāvā iespēju izmantot BLUR efektus, ar kuru palīdzību ir iespējams imitēt to smuko “bokeh” efektu. Programmā ir 2 metodes – cirkulārs, jeb Iris blur, un strīpas veidā Tilt-Shift blur.

Tas viss ir smuki, viegli kontrolējams, BET prātā jātur tas pats, pie kā domājat spiežot šedevra pogas uz DSLR un citiem fočikiem. Izmantojot blur’a efektus “Instagram”, jāskatās lai tas ir daudz maz REALISTISKS. Ar to es vēlos pateikt, ka ir redzēti gadījumi, kad uzņem portretu, piemēro horizontālo bluru un asuma līniju uzliek acu plaknē. Bet tolks? Viss pa malām jau arī būs asumā, un koki aizmugurē, un kāds suns, mašīna. Piekritīsiet, ka nu nav tas pareizi.

Šajā gadījumā var pielietot tādu triku – veram vaļā bildi, uzliekam horizontālo filtru tā, lai asumā iekļautu vēlamo zonu. Saglabājam bildi un veram vaļā to saglabāto, ar horizontālo bluru. Šoreiz piemērojam cirkulāro, jeb Iris blur tā, lai asuma zona ir uz izvēlētā priekšmeta Šādi mēs varam precīzāk IZBLŪROT nevēlamo.

3. Kombinē filtrus

Krāsu filtri “Instagramā” ir dažādi, unikāli un atšķirīgi, katram savs stilizēts rāmītis, bet tomēr tādu filtru dažreiz nepietiek.

Šajos brīžos varam izmantot jau aprakstīto DUBULTAPSTRĀDES metodi. Uzņemot bildi ar “Instagram”, piemēro vienu filtru, un saglabā. Tad, ver vaļā saglabāto bildi un uzklāj virsū vēl vienu filtru! Mana personīgā izvēle ir Inkwell melnbaltais bez rāmīša kā GRUNTSFILTRS, tad Sutro vai citu brūno ar rāmīšiem lai dabūtu to KAFIJAS MELNBALTO.

4. Rafinē savu galeriju.

Bilžu sērija vienmēr ir skatāmāka par vienu foto. Ja sērija ir vienā stilā, tematikā un ar līdzīgu apstrādi, tas ir dubultbonuss tev, kā autoram. Jā, dažreiz joka pēc var ielādēt kādu suņuka bildi, bet, ja gribi būt atšķirīgs no KNIPSĒTĀJU pūļā un parādīt ko jaunu pasaulei, tad stingri pārskati savas bildes, vērtē kritiski un skaties uz citiem, ko vērts liks, ko nē.

5. Neaizmirsti par pamatprincipiem fotogrāfijā

Te viss ir pats par sevi saprotams. Sensors ir DSLR kamerai, sensors ir mobīlajam. VIENALGA ar ko uzņemt bildes, galvenais ir darīt to kvalitatīvi, tehniski un ar savu redzējumu.

Teksts ir ņemts no fotoblog.lv

Previous articleKuģis – sala
Next articleGoogle ofiss Londonā
Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.