Apskats: Asus Padfone

Sveiki visiem! Pateicoties lielākajam interneta veikalam 1a.lv, es esmu ieguvis savā īpašumā uz noteiktu laiku Asus Padfone ierīci. Šis ir personīgais apskats un tajā es centīšos pēc iespējas smalkāk izklāstīt par ierīces funkcionalitāti, darbību un fiziskiem plusiem un mīnusiem, kas man patīk un, kas nē!

Kas ir Asus Padfone   – tas ir planšetdatora un viedtālruņa apvienojums! Ievieto viedtālruni tam paredzētajā vietā planšetē un vari lietot savu telefonu, kā planšetdatoru! Ievieto planšeti klaviatūras dokstacijā un tev būs portatīvais dators! Jeb tā teikt – trīs vienā.

padfone2

Asus Padfone tehniskie parametri:

CPU: Qualcomm Snapdragon S4 8260A Dual-Core 1.5 GHz GPU: Adreno 225 Ekrāns: Telefons – 4,3 collas, qHD 960×540, Super AMOLED, planšetdators – 10,1 collas, WXGA 1280×800, TFT Atmiņa: 1 GB LPDDR2 RAM, 16GB iebūvētā atmiņa Bezvadu savienojumi: 3G WCDMA 900/2100 (HSPA+ UL:5.76 Mbps/DL:21 Mbps), 2G EDGE/GPRS/GSM : 850/900/1800/1900, WLAN 802.11 b/g/n, Bluetooth Pieslēgvietas: 3.5 mm audio, microUSB Svars: telefons – 129g, planšetdatora modulis (bez telefona) – 724g, tastatūras doks – 640g Izmērs: telefons – 128 x 65.4 x 9.2 mm, planšetdators – 273 x 176.9 x 13.55 mm, tastatūras doks – 271 x 185 x 28 mm

Pirmais iespaids:

Kamēr izstaigāju Rīgu, tiku līdz 1a.lv birojam pagāja krietns laiks, bet jau pēcpusdienā tiku klāt šij lieliskajai ierīcei. Pie viena gribu uzslavēt 1a.lv par šādu iespēju un par ātru apkalpošanu un ierīces uzticēšanu!  Ieguvis ierīci, ieramšājos mašīnā, un pa kastītei sāku vilkt laukā “detaļas” . Pirmais pa rokai bija telefons. Kastītē iekšā rāmīti ielikts bija telefons (izpakošanas prieku samazināja tas ,ka nebiju pirmais, kas attaisa) , bet pirmais skats uz telefonu bija tāds – skaists, bet kautkas nav. Likās tāds pārāk stiklots, priekšā pārāk trausla. Pārvarējis pirmā iespaida spēku, izņēmu telefonu no kastītes un pačubināju rokās. Korpuss likās tīri patīkams, mazliet slidīgs un patīkami ķerās klāt netīrumi, bet rokās ērts, ērtas formas, bet ir viens bet. Man personīgi šāds 4,3 collas ekrāna lielums liekas daudz par lielu. Esot tik lielam ekrānam paša telefona stabilitāte turot vienā rokā daudz samazinās. Aizmugurējai plastmasai ir interesants raksts, jo no noteikta skatu punkta redz,ka no kameras sākot aiziet uz visām pusēm “riņķi”

Padone32

Korpuss telefonam ir no patīkamas plastmasas, kas ir neslidīga, bet salīdzinot ar gumijotiem telefoniem (HTC Desire, Motorola Defy) nav tik patīkams rokā. Kā lielu mīnusu es uzskatu , ka visa priekšpuse ir stikls, un itkā skaitās Gorilla Glass, bet skrāpējās, kā parastie stikla ekrāni. Pats telefons ir patīkama dizaina un skaists, ar uzrakstu priekšpusē – “Asus” un aizmugurē  – “Padfone” Padfone1

Telefonu apskatījis , ķēros pie ieslēgšanas. Ieslēgšanas poga ir jātur ilgāku laiku nekā parasti un tad ar vieglu novibrēšanos telefons ieslēdzas. Pirmais, kas bija, kad ieraudzīju pirmo bildi, bija – Oho, saulē ideāla redzamība. Telefonu pētīju braucot mašīnā un tieši kad slēdzu iekšā spīdēja saule uz ekrānu. Viss bij skaidri izlasāms, kaut arī spilgtums bija uz mazāko. Tas ir ļoti patīkams pluss, tiem kas telefonu daudz lieto ārpus telpām vai arī telpās ar lielu apgaismojumu. Tad parādās uzraksts Asus un aiziet ieslēgšanas animācija. Telefonam ieslēdzoties tiek prasīta valoda, uz daži standarta soļi telefona iestādijumu nokonfigurēšanai. Tiklīdz tas ir izdarīts telefons ir pieejams darbam:

Screen1app7

Skatam paverās standara ekrāna ikonas un vidžeti un trīs standarta navigācijas pogas. “Back” poga, Home un nesen lietotās aplikācijas.

Ar apaļo ikonu, kurai iekšā ir 6 punktiņi var atvērt aplikāciju izvēlni, kas izskatās šādi: App2

Augšējā sadaļā ir izvēlne ar – Visas Aplikācijas, tikai priekš planšetes, vidžeti un Google Play veikals.

App3

Pašlaik sadaļā Pad Only nav neviena aplikācija, jo viss darbojas gan uz telefona, gan uz planšetes.  Tākā telefons darbojas ar Android 4, jeb ICS, viss strādā ātri, bez aizķeršanās un raustīšanās un arī 1,5ghz procesors dara savu, visas darbības notiek plūdeni un vispār prieks strādāt. Nokonfigurējot e-pasta klientu un pieliekot pie Wi-FI tīkla rezultāts sanāca šāds galvenajam ekrānam:

App4

Atverot SMS paveras šāds skats. Kaut arī ir uzlikta Angļu valoda, ir pieejami gan mīkstinājum zīmes, gan garumzīmes latviski. Klaviatūra ir diezgan ērta un vibrācijas līmenis ir diezgan patīkams, knapi jūtams, bet pietiekami lai zinātu, ka ir piespiesta kāda poga.  Aizvien vairāk rakstot izjutu to, ka ja daudz raksta, 4,3 collu ekrāns der lieliski. Bet šim atkal viens mīnuss. Tā kā man ir tradīcija katru rītu pamostoties uzrakstīt sms un kaut ko ietvītot, guļot es ar savām neteikšu, ka mazajām plaukstām , parakstīt jēdzīgi nevarēju. Netiku līdz burtiem un pats telefons krita ārā no rokas. Tā, ja guļ uz muguras var arī dabūt kādu zilumu uz sejas. Šis atkal ir mīnuss lielam ekrānam un telefonam.

app5

Tālāk ir zvanu daļa. Numuru sastādīšanas iespēja, nesen zvanītie,  kontakti un favorīti.  Atverot šo izvēlni man parādijās smaids uz lūpām, man patika. Skaistas krāsas, izkārtojums, ātrums un bija tāda sajūta, ka viss ir nostrādāts maksimālam ērtumam.

app6 app7

Kā mīnusu pie UI (User interface – lietotāju saskarnes) es pieminēšu novelkamo izvēlni. Pēc skata diezgan neglīta, bet toties pārskatāma.  Tur parādās notiekošie un notikušie notikumi, instalācijas utt. Ir iespēja ieslēgt/izslēgt Wi-Fi, 3G, enerģijas taupīšanu utt. Iespēja aiziet uz Wi-Fi iestatījumiem un vispārīgajiem iestatījumiem. Ir iespēja arī mainīt ekrāna spilgtumu.

app8

Pats telefons ar tikko uzlādētu bateriju, neliekot iekšā planšetē , ar ieslēgtu Wi-FI tīklu izturēja 2 dienas. 2. dienas vakarā jau bija jālādē. Bet tas bija pie intensīvas lietošanas.

UI kopsavilkums:

Nostrādāta, ātra izvēlne ar ātru piekļuvi, viss notiek bez aizķeršanās un grafiskiem gļukiem. Ar ieslēgtām maksimālajām animācijām viss tik un tā dabojas plūdeni un visas dienas laikā nenovēroju nevienu gļuku. Tie parād’jās tikai tad, kad tika palaistas 30 aplikācijas. Ir tikai viens mīnus. Novelkamās izvēlnes izskats. Tas gan man nepatika. Bet Android UI ir tik maksimāli iespējam mainīt, ka to pie baigajiem mīnusiem pieskaitīt nevar.

app9

Kā vēl vienu iebūtvētu fīču es uzskatu, ka ar pogu, kas parāda nesen lietotās aplikācijas, to pieturot var uztaisīt ekrānšāviņu. Sīkums, bet patīkami! Lūk vēl pāris bildes lielākam ieskatam.

[print_gllr id=1435]

Planšete un dokstacija:

Lielākā kaste šajā komplektā piederēja planšetei. Kasti atverot pretī paveras skaists, brūns Asus maciņš, kurā iekšā ir pati planšete. Ko īsi var pateikt par planšeti. Bez telefona viņa ir metama miskastē, jo tai nav “smadzeņu’. Nekādas inovācijas pašā planšetē nav, tikai tas, ka atverot vāciņu, ieliekot tajā telefonu, pāris sekunžu laikā ir darbojoša planšete. Automātiski nomainās viss izskats un programmatūru izšķirtspēja uz planšetei vajadzīgo.

Fiziskais izskats:

Pati planšete ir patīkamas, toties viegli saskrāpējamas, plastmasas, diezgan pasmaga, un varbūt arī ne tik plāna cik gribētos. Pirmajās reizēs varētu būt bailes un grūtības ievietot telefonu savā vietā, planšetē, un būs sajūta, ka var saskrāpēt ekrānu bet tā nav, jo telefons slīd pa reliņiem. Kad telefons ielikts, tas ir stingrāk jāpaspiež, lai savienojas visi kontakti. Ekrāns: tik pat liels, cik  Asus Eee Pad Transformer Prime – Super IPS, 10,1 collas un ar 1280 × 800 pikseļu izšķirtspēju . Virs tā ir priekšējā kamera,kas ir tāda pati, kā telefonam. Planšetei ir savs akumulators. Tiklīdz Jūs ievietojiet savu viedtālruni, tā sāk lādēt to (ja tas ir nepieciešams). Ievietojos telefonu planšetē, kopējais baterijas darbības laiks palielinās 5 reizes. Man patika tas, ka planšetei malās ir tādas, kā robainas ~1cm maliņas,kas  ļauj planšeti vieglāk noturēt rokās un neslīd arī.  Planšetei ir 3,5mm audio ports un lādētāja ports.

 OS:

OS2

os3
os4
os5
os6
os7
os8
os9

Dokstacija.

Dokstacijai gan ir mīnusi, kas rada sajūtu, ka kaut kas ir sasteigts.. Pirmais – taustiņi, ja raksta slīpumā, krakšķ, tāda sajūta, ka ieķerās, kas ir diezgan kaitinoši. 2. ieliekot dokstacijā planšeti, to ir viegli apgāzt, jo svars balstās un planšeti. 3. dokstacijai malas, kas savieno tās augšu un apakšu ir tādas kā asas, nobraucot ar pirkstu ir sajūta, ka varētu to sagriezt. Tas bija diezgan nepatīkami.  4. Lai ieliktu planšeti ir jānomēra vidus, vai arī jāskatās kur liek. Diezgan bieži ir grūtības ielikt planšeti jo nav nekādu ierobežotāju vai palīgu, kas ļautu to ievietot mierīgā ceļā. Pašai dokstacijai ir touchpads ar multitouch atbalstu.

Veiktspēja un baterijas darbības laiks:

 

Kameras tests: Bildes klikšķināmas.

Video tests. Ir 1080p. Filmēts Rīgā, braucot mašīnā.

Rezumējums.

Asus Padfone derēs tiem, kam ātrums, baterijas darbības laiks un sociālie tīkli ir tuvi sirdij.  Tiem, kas nesaprot kada šim jēga – tu telefonā lieto internetu, tev ir viens datu plāns, tu ietaupi, jo planšetē vari lietot vienu un to pašu internetu, ko lieto telefonā. Divi zaķi ar vienu šāvienu. Baterijas darbības laiks, milzīgs, ja rēķina kopā visas trīs sastāvdaļas. Vairākas dienas pat iztur. Bet lietojot ierīci, kaut arī tikai nedēļu, mani nepazuda sajūta, ka ierīce nav gala produkts. Kaut kas pietrūka, bet konkrēti nemāku pateikt, kas.

Plusi:

Kvalitatīvs korpuss.

Ilgs baterijas laiks.

Ātrs, konkurētspejīgs ar jaunākajiem viedtālruņiem.

Par vienu cenu gan telefons, gan planšete.

Lieliska ražotājfirma.

Patīkams lietotāja atbalsts.

Jaunākā Android atbalsts.

Mīnusi:

Dokstacija liekas nenostrādāta.

Katra detaļa (dokstacija, bluetooth pildspalva) jāpērk atsevišķi.

Planšeti ir grūti ielikt dokstacijā.

Dodu 8 balles no 10. 

Saiti uz Asus Padfone apskatiem:

Boot.lv

Engadget 

The Verge 

Cnet 

NetBookNews 

[print_gllr id=1471]

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.