Apskats: Asus N53SM

Čiva Riva visiem lasītājiem! Šoreiz, mūsu apskatu sadaļā nonācis Asus N53SM portatīvais dators, kurš tika iegādāts jau labu laiku iepriekš, i-neta veikalā 1a.lv

Asus N53SM tehniskie parametri:

CPU – Intel® Core™ i7-2670QM Processor (6M Cache, 2.20 GHz, Turbo boost – 3.1GHz) ; 15.6 colu 720p displejs ar maksimālo izšķirtspēju 1366 x 768;  6mb kešatmiņa, Operatīvā atmiņa 8Gb/16Gb (4 sloti, 4gb max katrā), 1333MHz, DDR3, Kingston SSD Now (240Gb), nVIDIA GeForce GT 630 (2gb, DDR3) video karte, Bang & Olufsen ICEpower audio, Integrated 720p webkamera, Integrated Bluetooth wireless, 6-cell li-ion baterija (56WHr, 5200mAh), 381 x 30~40 x 266mm izmērs, Pieslēgvietas -Bluetooth 3.0 / 3x USB2.0 / 1x USB3.0 / Line In / Line Out / RJ-45 / VGA-out / AC adapter, Svars 2.7 kg!

Korpuss

 Displeja vāks ir ražots no matēta alumīnija, kurš iegravēts ar ļoti šaurām, horizontālām līnijām un ielūkojoties uzmanīgāk izskatās, ka tas būtu tā kā skrāpēts. Virsū uz tā ASUS burti, kuri centrēti vāka augšpusē jau ir pieradums, un izskatās, ka firma no tā nevēlās atkāpties.  Diemžēl, uz vāka visai viegli paliek skrāpējumu pēdas (nav vajadzīgs mest caur ērkšķogu krūmu, pietiek vien mazliet atslēgas uzlikt virsū un pavilkt, un visticamāk jaunā švīka būs gatava). 

 [print_gllr id=1600]

Ekrāns nekādus jaunos brīnumus nav radījis – jau ierastā 15’’6 colu 1366 x 768 izšķirtspēja. Kā mīnusu varētu pieminēt  glancēto ekrānu. Lai gan, šo datoru lietojot pāris mēnešus neesmu saskāries ar tāda veida neērtībām – krāsu kontrasts ir perfekts, vienmēr viss labi saredzams (arī, ja spīd virsū saule). Virs displeja novietota iebūvēta 720p web kamera, kuras kvalitāte nav no sliktākajām.  Kamerai pielika klāt fiziska ON/OFF poga, kuru var pabīdīt pa labi, lai kamera darbotos vai pa kreisi- lai būtu melns tukšums!  Kā vienu no mīnusiem var pieminēm spīdīgos elementus, kas ir glancētā ekrānas apmales un touch pad fiziskā poga. Lai arī varbūt sākuma iespaidā liekās, ka datoram tā ļoti labi piestāv, laika gaitā gribās ar vivacolour akcijas pelēko aizkrāsot to ciet, pietam,  paliek pirkstu nospiedumi un ir ar ko tīrīt. Displeja maksimālais atplešanas leņķis prasītos mazliet lielāks, tomēr nopietnas problēmas nesagādā.

[print_gllr id=1607]

 

Kā vienu no datora lielākajiem plusiem var pieminēt izcilo skaņas kvalitāti, kuru nodrošina Bang & Olufsen ICEpower® SonicMaster skaļrunis. Salīdzinot ar cita veida ASUS vai citas firmas portatīvajiem datoriem, skaņa ir pat nesalīdzināmi labāka. Kvalitātei tiek dota arī līdzi arī ‘ASUS SonicMaster’ programma, kurā tu vari pielīdzināt basus un uzgriezt kvalitāti uz augstāko!

 

Laptopa lietotāji nevarēs sūdzēties par pieslēgvietām – viens 3.0 USB ports, kuram blakām ir viens 2.0 USB ports, bet otrajā pusē atradīsi vēl divus šāda veida portus. Protams standarts – Line In / Line Out / RJ-45 / VGA-out / AC adapter un 3.0 bluetooth.  Kā vienu no lielākajiem  plusiem varētu piezīmēt AC adaptera un VGA-out pieslēgvietas, kuras atrodās datora aizmugurē. Ļoti parocīgi, ka lielie vadi nemaizās gar rokām labajā vai kreisajā pusē.

[print_gllr id=1614]

Portatīvā datora klaviatūra gan varētu būt mazliet klusāka un ērtāka. Lai arī, rakstot ar to mēnesi rokas jau ir pieradušas, ka būs daudz kļūdu nospiežot, netīšām , blakus pogu, pēc pāris mēnešiem viss notiek! Klaviatūra ir ENG/RUS burtiem, kas personīgi problēmas nerada, lai gan gribētos tikai ar ENG. Klaviatūrai arī klāt Num Pad, kurš lieki noder, lai uzrakstītu ciparus kādā Office programmā, piem., darbā ar Excel. Klaviatūra bez problēmām nāk nost no datora.

Virs klaviatūras atrodās 6 fiziskās pogas – Viena no tām, lai palaistu datoru ar jau bāzēto OS, bet otra – lai palaistu ar ASUS speciāli veidoto OS, bet pārējās – media pogas, ar kurām var pagriest skaļāk, klusāk, nogriest vai uzslēgt skaļumu.

Datora aizmugurē nekādu īpašu jaunumu nav. Ja vēlēsies nomainīt kādu ātrāku HDD vai pielikt klāt RAM, tad tā nebūs sarežģīta problēma, jo atliks vien noskrūvēt vienu plastmasu. Arī baterijas spraudņi ir standarts, kas problēmas nesagādā un ir ērts risinājums.

[print_gllr id=1619]

Iekšas

Ja vēlies iegādāties šo laptopu, tev skaidri ir jāzin, ko tu vēlies darīt ar to. Ja esi parasts i-neta lapu sērferis vai arī krutākais geimeris savā pagastā, tad šī nebūs labākā izvēle. Datora iekšas ir pat ļoti jaudīgas un kā vienu no lielākajiem trumpjiem var minēt  Intel® Core™ i7-2670QM procesoru, kurš lietotāja uzdotos uzdevumus risina pīpējot.  Personīgi lietojot šo laptopu pāris mēnešus neesmu saskāries ar kādām problēmām vai milzīgām aizķeršanām

Video karte – nVIDIA GeForce GT 630M (2gb DDR3) ar sev uzdoto darbu tiek galīgi pilngvērtīgi, tomēr, ja vēlies spēlēt pašas jaunākās spēles uz maksimālo grafiku, tad neceri uz visaugstāko fps. Ar šo video karti tev nebūs problēmas veikt sarežģītus grafikas apstrādes uzdevumus (personīgi zīmējot uz Adobe Photoshop CS6, viss iet kā smērēts). Protams, ja esi vislielākais profesionālis šajā jomā un vēlies iegūt visasākās objektu līnijas, tad varbūt ir vērts skatīties pēc kā jaudīgāka (un protams arī dārgāka). Personīgi, spēļu, foto apstrādes, video renderēšanas un citām vajadzībām šī izvēle mani nepieviļ un esmu pat vairāk kā apmierināts ar  šo izvēli.

 

3DMark06 grafikas veiktspēja, spēlējot spēles (Jo augstāks rezultāts, jo labāka jauda)

 

 

 

 

 

 

 

 

PCMark 7 – kopējā sistēmas performance

 

 

 

 

 

 

 

 

wPrime procesoru salīdzināšana (Jo zemāks rezultāts, jo labāka jauda). Kā redzams, šī laptopa procesors nav “viens no sliktākajiem”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Darbības ilgums ar bateriju tiešām liek priecāties, jo sēžot ofisa tipa programmatūrās un pierakstot stundas vielu, dators var izturēt vairākas stundas (tehniskajos datos tiek minētas piecas, un varētu pat to apstiprināt – protams neesmu precīzi skaitījis)

 

 

 

 

 

 

 

 

3DMark11 grafikas jauda spēlēs (DirectX 11)

 

 

 

 

 

 

 

Interesanti tas, ka pēc vakardienas (13.09) jaunā video kartes ‘updeita’, WE index pie grafikas pazeminājās no 6,7 uz 6,4. Tas pats redzams, ja uz datora tiek uzlikti BETA video kartes draiveri.

 

Cietais disks – Standartā, klāt nāk 500/750GB cietais disks ar 5000/7200 rpm ātrumu. Kad iegādājos šo preci, līdzi man nāca 500/5000, kas savu darbu veica kā gliemezis uz sūdu čupas, tādēļ nācās domāt ko labāku un jaunāku, tādēļ iegādājos SSD, par ko gan sūdzēties nevaru.

Ar ventilāciju nav problēmas, tomēr, varbūt prasītos kas mazliet labāks. Spēlējot kādu ļoti prasīgu spēli ar augstiem grafikas iestatījumiem, temperatūra sniedzās pat līdz 70grādu stabiņam, ko skaņā sākumā nedzirdēsi, tomēr vēlāk gribēsi, lai pats datoriņš ir arī mazliet klusāks.

Un tomēr vēlreiz vēlētos piebilst, ka datora padarītu neatvairāmu, ja tam būtu Full hd 1920×1080 izšķirtspēja. Lai arī pie standarta var pierast, tomēr prasītos, lai būtu kas mazliet labāks (loģiski arī dārgāks, tomēr tas būtu to vērts).

Ja vēlies iegādāties šo preci, tad zini, ka viens no lielākajiem mīnusiem būs datora baterija. Tā tiešām izskatās un ir, gandrīz, vienā izmērā ar ķieģeli.  Tomēr, ja mājā pēkšņi ielaužās pāris zagļu, tad tā būs īsta manta, ar ko vicināties.

Rezumē!

Plusi:

– Elegants dizains

– Jaudīgas iekšas

– Ilgs baterijas laiks

– Web kameras fiziskā poga

– Kvalitatīvs korpuss (dēļ kvalitatīva ražotāja

– Fiziskās pogas (izņemot touch pad poga)

– Pieslēgvietu novietojums

– Skaņas kvalitāte

Mīnusi:

– Akumulatora svars

– Korpuss, lai arī ir ļoti kvalitatīvs, tas mēdz visai fiksi noskrāpēties (jo īpaši displeja vāks)

– Klaviatūra

– Spīdīgie elementi

– Ekrāna izšķirtspēja

 

Šis dators ir īstā izvēle cilvēkiem, kuriem patīk labas jaudas, gaumīga dizaina un cenas attiecība. Ja esi students, un fakultāte atrodas n-tos kilometrus no uzturēšanās vietas, tad varbūt tā nebūs tava labākā izvēle, tomēr zinot, ka laptopa baterijas ilgums ir tiešām labs,  akumulatoru vari mierīgi atstāt mājās zem galda. Ja mājā nevari klausīties skaļi mūziku ar baigiem basiem, tad šīs skaļrunis neliks tev vilties, jo skaņas kvalitāte ir tiešām perfekta.

Šo datoru var iegādāties interneta veikalā 1a.lv, kurš Tev izmaksās 500 Ls! (Aprīkots ar 6gb ram, 750 GB (7200 apgr./min.), SATA)

 

 

Elvis Meistershttps://www.system32.lv
Elektriķis, datoriķis, Interneta mārketinga iesācējs vienā personā. Patīk fotografēt. Rakstu to, ko domāju, neatkarīgi no citu domām.

Related Stories

Discover

13000 kilometru caur Eiropu ar busiņu – Ievads

Vēl pirms trīs mēnešiem nekādīgi nevarēju iedomāties, ka visu vasaru pavadīšu automašīnā, braucot pa...

Pārejam uz latviešu valodu un kas jauns mūsu ceļojumos

Sen nekas nav rakstīts par to, kas īsti notiek ar mums, kur esam un...

Viena diena ar Lexus GS300H

Kopš sāku nodarboties ar Interneta mārketingu, rakstīt savā blogā nav sanācis laiks,jo pilnībā visu...

Gudrās mājas drošība (2.daļa)

Par cik cilvēki gan iepriekšējā rakstā, gan dzīvē man jautā par to, kā tad...

Gudrās mājas – par un ap tām (1.daļa)

Pagājuši jau ir vairāki gadi, kopš visā pasaulē izplatijās gudro māju lietas. Tā teikt...

Justify or not to justify (pacelts)

Kādu laiku man prātā sēž viena doma. Kādēļ daudzi cilvēki (blogeri) neliek izlīdzināto tekstu...

Popular Categories

Comments

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.